ön ödemeli kartlar, önceden karta yüklenen miktar kadar harcama gerçekleştirmeye imkan veren kartlardır.

Ön ödemeli kartlar, bir banka hesabına bağlı değildir ayrıca kredi kartlarında olduğu gibi bir kredi limiti bulunmaz. Kartın üzerine yüklenen tutar kadar harcama yapılabilir.

Paykasa ön ödemeli kartları, tıpkı bir banka kartı veya kredi kartı gibi ödeme kartıdır. Kartın üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası bulunur. Paykasa kart kabul eden tüm işyerlerinde bu kartı kullanabilirsiniz.

Paykasa ön ödemeli kartının kullanımı kolaydır. Geniş bir üye işyeri ağında, nakit ödemeden daha kolay ve güvenli ödeme imkanı sağlar. Birçok farklı kuruluş ön ödemeli kart ürün alternatifleri sunmaktadır, bunlardan bazıları

  • Genel kullanım – harcamalarını kontrol etmek isteyenler için uygun bir alternatif tercih sebebidir.
  • Hediye kartları – ailenize ya da arkadaşlarınıza hediye vermenin kolay yolu olarak kullanılabilir.
  • Ön ödemeli sanal kartlar – internet harcamaları için özel olarak tasarlanmış ön ödemeli kartlar örneğin : paykasa ön ödemeli kart.
  • Harçlık kartları – özellikle gençler için uygun, gençlere kartlarını kullanmayı ve kendi paralarının hesabını tutmayı öğretmek için ideal yöntemdir.

Seçtiğiniz kart türüne göre ön ödemeli kartlar iki tipte olabilir

  • Kullan-At: Hediye kartları bu kategoridedir. Karta aktarılmış olan tutar bittiğinde kart kullanımı sona erer
  • Doldur – Kullan: Bu kartlar kontörlü cep telefonları gibidirler. Karta aktarılmış olan para azaldığında veya bittiğinde tekrar para yükleyerek kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kartınıza yüklediğiniz miktarda ödeme yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-mail adresiniz gösterilmeyecek. Dolduruması zorunlu alanlar * ile belirtilmiş

temizleGönder